Pawełek ma 7 lat

Pawełek ma 7 lat, od 3 r. życia jest systematycznie rehabilitowany, wczesne rozpoznanie :autyzm dziecięcy, zespół Aspergera, obecnie podejrzenie afazji motorycznej do dalszych badań i obserwacji.

W przypadku naszego synka terapia wg metody Tomatisa okazała się strzałem w dziesiątkę.

Efekty przerosły nasze oczekiwania - w dość krótkim czasie zauważalne są istotne zmiany zachowania a w rozwoju mowy milowy krok naprzód (takich efektów nie udało nam się osiągnąć podczas kilkuletniej terapii).

Codziennie cieszymy się z nowych efektów, rozwój mowy znacznie ułatwił kontakty ze społeczeństwem, synek często inicjuje je sam, wyrażna poprawa grafomotoryki, dzięki temu dużo lepiej radzi sobie w szkole.

Jak cudownie jest poznać świat fantazji i marzeń własnego dziecka, mającego problem w komunikacji podstawowej, jego zainteresowania stały się dla nas bardziej jasne i oczywiste, większość konsekwencji potrafi wytłumaczyć.

Do rehabilitacji pochodzimy dość sceptycznie, u coraz starszego dziecka nie ma czasu na testowanie i trzeba sięgać po sprawdzone metody, dlatego z czystym sumieniem polecamy ta terapię, zwłaszcza, że przebiega w formie zabawy, mały pacjent nie czuję się znużony i ma pełną swobodę własnego działania.

Pozdrawiamy i życzymy ogromnych postępów…

Rodzice Pawełka